2011. gada 8. oktobris

Ādažu čipsi? Nē...

1.līgas favorītu cīņā, abpusēji uzsvaru liekot uz sīkstu spēli aizsardzībā, Ķekavas Bulldogs florbolisti no 0:2 panāca 4:2, taču nenoturēja pārsvaru un piedzīvoja zaudējumu ar 4:5. Hat-trick Oskara Eglīša kontā (3+0), kurš kļuvis par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju. Nākamā spēle 23.oktobrī – revanšs Ādažos.

Pieredze uzvar jaunību
Visas 60 minūtes laukumā ritēja līdzīga cīņa. Pēc tiesneša beigu švilpes varēja uzstādīt vienīgi retorisku jautājumu, kāpēc uzvarēja tieši FK Ādaži, ja spēle bija tik sīksta un līdzīga? Vai tiešām tikai plika fakta pēc, ka FK Ādaži ir pieredzējušāka komanda (spraigās spēļu galotnēs gandrīz vienmēr uzver pieredzējušākā komanda, taču gluži kā pēc Mērfija likuma pēdējie divi „goli”  mūsu vārtos iekrita ārkārtīgi negribīgi. Bet iekrita!
Atslēgas vārdus var atrast spēles protokolā – viesi uzbruka tik pat daudz, cik „suņi”, taču raidījumi bija mērķtiecīgāki. FK Ādaži pa vārtiem trāpīja 35 metienus, kamēr buldogi tikai 22...

Kā pa viļņiem
FK Ādaži spēli iesāka vienkārši drošāk un ar diviem precīziem metieniem jau 3.minūtē panāca 2:0. Otros vārtus viesiem guva Gatis Miglāns (bijušais „avīžnieks”, spēlējis arī Krievijas čempionātā), kurš no malas iešāva bumbiņu tuvajā devītniekā. Spēli savās rokās ņēma Oskars Eglītis, liekot lietā savu indīgo metienu – Osīts guva trīs vārtus pēc kārtas un pātraukumā saldējumu ēda jau mūsu ielā – 3:2. Otrā perioda sākumā Labsvārds nostiprināja pārsvaru - 4:2. Ādažniekiem ar spēli uz rupjības robežas izdevās buldogus izprovocēt uz trim noraidījumiem (pēdējais no tiem 5 min), tādējādi panākot lūzumu pirms izšķirošajām 20 minūtēm. Proti, 7 sekundes pirms lielā soda izskaņas FK Ādaži tomēr atslēdza Upenieka vārtus (3:4).
Liktenis izšķīrās spēles galotnē. Vispirms 54.minūtē Miglāns guva savus otros vārtus (bumbiņa lēni, lēni pārlēkāja pāri vārtu līnijai), panākot izlīdzinājumu, bet 52 sekundes pirms mača beigām pretuzbrukumā bijušais „lauva” Andis Pekšs izrāva uzvaru FK Ādaži - 5:4. Visa pretinieku komanda saskrēja laukumā, neslēpjot prieku par smago panākumu. Pēc spēles kāds ādažnieku komandas pārstāvis līda pie Ķekavas Bulldogu soliņa attiecības skaidrot. Laikam ienākot sporta klubā galvu durvīs iespieda...

Zvaigznes
Noteikti jāuzteic buldogu vārtsargs Atis Upenieks, kurš iepriekšējā spēlē pret „Jelgavas novads” savos vārtos 40 minūtēs ielaida tikai 3 bumbiņas, bet pret FK Ādaži 5 no 35. Lielisks rādītājs. Tikmēr Oskars Eglītis ar 11+3 kļuvis par 1.līgas rezultatīvāko spēlētāju, un pirmajā desmitniekā ir arī Intars Labsvārds (6+5) un Ojārs Dārznieks (7+2).