2010. gada 16. oktobris

Kurš ēvelē skaidās “Latgranulu”? (papildināts)

Latvijas florbola čempionātā pastiprinātais FBK “Ķekava” savā laukumā ar 10:5 pieveica virslīgas debitantus Līgatnes “Latgranula”, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju. Izcila un patiesi tehniski skaista spēle Ginta Klēģera izpildījumā (3+2). Kopvērtējumā “Ķekava” pakāpās uz 5.vietu.

Pazīstamā trenera Normunda Zvejnieka vadītie “Latgranula” florbolisti cīņu uzsāka visnotaļ “cieti”. Tomēr sīkstā perioda izskaņā 17.minūtē ķekavieši ātri guva divus vārtus, iecērtot spožu zobenu viesu pārliecībā -- vispirms ar labu metienu uzspīdēja Nils Meļķis, tad pēc 12 sekundēm precīzi meta Klēģers jaunākais un 2:0.

Pēc pārtraukuma vārti turpināja birt kā no pārpilnības raga – Mežotnis ar neērto (3:0), Meļķis (redz, ko dod, ja papildus patrenējas!) ar labu piespēli noliek Jansonu tukšu vārtu priekšā (4:0), ķekaviešu jaunieguvums Vaičis no distances (5:0) un visbeidzot ierunājas kapteinis Gunārs Klēģers (6:0). Jāsaka angļu mēlē: unfortunately. Proti, šeit parādījās smaga problēma: florbolistu vājā psiholoģiskā sagatavotību – viesi burtiski sabrauka. Ja vienkārši nedomātu par “burtiņiem” uz tablo un spēlētu tālāk (gluži mehāniski) cīņa izvērstos daudz, daudz līdzīgāka. Tiesa, iezīmējās otra galējība – kad rezultāts no līgatniešu pozīcijām kļuva 0:6, čaļi sāka spēlēt drošāk – sak’, vairs nav ko zaudēt, tagad var spēlēt kā grib: manas kļūdas tāpat neviens neatcerēsies un neviens tās nepārmetīs...

Tāpat “Ķekava”, ieguvuši pārsvaru, aizsardzībā sāka vest valsti un, liekas, vērojot partnerus, arī Bramanim zagās gaišums acīs – pusotras minūtes laikā (!) “Latgranula” guva trīs vārtus pēc kārtas – 6:3. Un viesi pa laukuma jau lidoja. Haoss.
Nezinu, kāda dziesma paķēra Čīču (nezinātājiem – Mārtiņu Brigmani). Acīmredzot LSPA prāta skola – ķekavietis īsā laikā raidīja divas bumbas sāncenšu vārtos un reizi norībināja pārlinkni - 8:3 un faktiskti Čīča izšķir cīņas likteni.

Pēdējās 20 minūtēs “Latgrunala” spītīgi centās izglābties, taču pasākuma vadīja Gints Klēģers (viņam pietrūka vienīgi smokings un sarkans samta tauriņš). Divi fenomenāli goli no gaisa. Pēdējais vienkārši kompete. Soda izspēle, bet milzu 50 tonnu buldozera saimnieks Timoško (tā lasīju žurnālā “IR”) pamet bumbu augšā un Gicons mauc no gaisa – vārti!!! Patīkams vakara noslēgums – 10:5.

Jāpiemetina, Bramaņa kontā spēles gaitā divi atvairīti bullīši.

Mača zvaigznes balvu saņēma viens no trim Ķekavas komandas jaunieguviem (visi no FK “Rīga”) Toms Briedis. Ragi dūņās, bet florbolisti jau dodas Irlavas virzienā – sestdien,16.oktobrī, pret “Telms/Energokomplekss”.

SPIED ŠEIT: PROTOKOLS